Woal – jedna firana, wiele możliwości

Firany to często dominujący element pomieszczenia, dlatego zmyślne operowanie projektami pozwoli odmienić mieszkanie bez dużego wysiłku i pieniędzy. I nie trzeba wcale wymyślnych zasłon o nowoczesnych strukturach czy wysadzanych kryształkami bajecznych firan. Już klasyczny woal – delikatny, półprzejrzysty materiał najczęściej stosowany na firanki – daje ogromne pole manewru i wiele możliwości. Dzięki uniwersalnemu projektowi sprawdzi się w różnych wystrojach i pozwoli szybko odmienić opatrzone wnętrza.

Sto sposobów na woal

Firany z woalu sprawdzą się w różnych wnętrzach i łatwo podkreślą wybraną stylistykę. Sekret tkwi w ich uniwersalności. Woal jest prostą, nieprzekombinowaną tkaniną, która nie zdominuje swoim charakterem reszty wnętrza. Można ją łatwo łączyć z innymi dodatkami: zasłonami, lambrekinami i taśmami. Ich gęsty splot zapewnia prywatność, ale nie ogranicza przepływu światła.

Romantyczna dusza pokoju

Słowo “woal” przywołuje od razu na myśl romantyczność: tajemnicze piękne twarze ukryte za woalką, powiewy wiatru, ciepłe wieczory przy świecach w eleganckim towarzystwie. Użycie firany z woalu (modny wystrój) to idealny sposób na podkreślenie romantycznego charakteru wnętrza. Białe lub pastelowe, idealnie będą pasować do jasnych mebli i delikatnych kolorów. Ich elegancka lecz lekka forma nie obciąży wnętrza. 

Maksimum prostoty, maksimum designu

Firany woale idealnie wpasują się w proste, nowoczesne wnętrza. Nie będą odwracać uwagi od głównych bohaterów minimalistycznego wnętrza – czy to designerskiego łóżka, czy kanapy. Pozbawione wzorów i ostrych kolorów woale będą stanowić świetne tło dla reszty pomieszczenia  Pomimo swojej klasycznej formy nie wyglądają staromodnie, lecz harmonizują z minimalistycznym wystrojem.

Zimno, biało, skandynawsko

Naturalny styl wnętrz skandynawskich to idealna przestrzeń dla woali. Ich delikatności zrównoważy surowe sprzęty z drewna i dodatki z kamienia. Jednocześnie woal nie będzie niepotrzebnie kontrastować z naturalnymi materiałami. Wręcz przeciwnie, podkreśli ich formy i wypełni pokój mlecznym światłem, przefiltrowanym przez gęsty splot materiału.

Jakby luksusowo

Woal to idealna firana do pokreślenia eleganckiego wnętrza. Jednocześnie lekka i przepuszczająca światło, może zostać poddana licznym modyfikacjom. Lejący, gładki materiał będzie dobrze podkreślał meble w styku glamour. Fantazyjne upięcia, taśmy i różne długości pozwolą na osiągnięcie bardzo eleganckich efektów. Materiał można kupić także w wersji kreszowanej, czyli starannie “wygnieciony”, by podkreślić fakturę materiału. 

Woal to dobry wybór na firanę do niemal każdego pomieszczenia. Jego neutralność przy jednocześnie eleganckiej formie sprawia, że jest plastycznym i uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się przy różnych wystrojach.